2013. július 19., péntek
Furcsaságok
Megpróbálom csokorba szedni a gondolataimat, mi az, ami nekünk magyar szemmel furcsa (volt) itt Angliában.
Közlekedés
Nyilván az, hogy másik oldalon közlekednek, a legfurcsább dolog. Rengeteg az autópálya, van, amikor a belvárosba is autópályán megyünk. Az autópályán pedig rengeteg a körforgalom, persze több sávosak, és van, hogy két körforgalom van közvetlenül egyben, egy nyolcas alakban. Nem szeretem, főleg, ha én vezetek...
A tömegközlekedés terén az emeletes busz ugyebár, városon belül is. :-) Nem elég a buszmegállóban álldogálnunk, ha nem intjük le a közeledő buszt, bizony könnyen megeshet, hogy elhúz mellettünk. Jegyet a buszsofőrnél lehet venni, nem egységáras, hanem függ az ár a leutazott távolságtól, és ha többen utazunk, vagy oda-vissza jegyet veszünk, olcsóbb.
Házak
A tipikus angol házaknál a bejárati ajtók az utcára nyílnak, és nincs kerítés. Az ablakokon a legtöbb helyen nincs függöny, inkább szalagfüggönyt választanak, már ha...A fürdőszobában nincs konnektor. Borotválkozás a fürdőszobatükörnél, elektromos borotvával? Elektromos fogkefe? Úri flanc! A villanykapcsoló is vagy kívül van, vagy pedig bent, az ajtó mellett egy lelógó madzagot kell meghúzni. Nálunk ugyan nem, de sok helyen külön van a hideg és a meleg vizes csap. Kézmosás langyos vízzel? Inkább váltva, hol a hideg, hol a forró víz alá...
Öltözködés
Ez nekem mai napig jó elfoglaltság, mikor az utcán vagyok, nézem, hogy öltözködnek. Leginkább azt mondanám, hogy nem időjárásnak megfelelően. Nyilván az, hogy nekem nem igen jön be az itteni divat, egy dolog. De rosszul vagyok, amikor a hóban minden 10. nő balerina cipőben, zokni nélkül topog! És nem viccelek!
Időjárás
Ugye van az a sztereotípia, hogy Angliában mindig esik az eső. Ezt gyorsan meg is cáfolom. Nem, szinte azt kell mondanom, mióta itt lakunk, alig esett több, mint otthon. Vagy, ha esik, sokszor éjszaka, vagy úgy esik, hogy nem zavaró. A tél...Nos, sikerült az első telet kifogni, amihez hasonló talán a 90-es években volt itt. Sok-sok hó! Az utakat folyamatosan takarítják - ez fontos is, hiszen itt mindenki nyári gumival közlekedik. Az iskolákban gyakran van hószünet - Dani ovijában is volt egy nap.
A nyár pedig...Most kánikula, 31 fok van, mindenki a tengerparton tobzódik hétvégente.
Vásárlás, voucherek, kuponok
Virágzik a netes vásárlás. Mi is nagyon sok mindent rendeltünk már internetről.
Ha az ember venni szeretne valamit, érdemes megnézni előtte, a neten nem talál-e hozzá valamilyen kupont. A nagy áruházláncoknál is sokszor megéri rendelni, mert nagyon jó akciókkal csalogatják az embereket. Vannak olyan oldalak is, akik rengeteg webáruházat tömörítenek, és ha az ember náluk vásárol, készpénzt adnak vissza. Sokszor ezeken az oldalakon ingyen cucchoz is lehet jutni, pl annyi készpénz visszafizetést adnak egy termékre, hogy az amúgy is akciós termék ingyen van (vettünk így literes görög joghurtot, literes ketchupot, nagy doboz rafaellot...)
Vannak olyan gyűjtőoldalak, amelyek a mindenféle akciókat gyűjtik össze. Ezen a hétköznapi dolgoktól kezdve, ingyen megszerezhető termékeken át, utazásokig, mindent lehet találni.
Iskola
A gyerekek 5 évesen kezdik az iskolát. Az iskola egész napos, 8:45-től 3:45-ig tart. Természetesen az első osztály még az itthoni nagycsoporthoz hasonlítható. A gyerekek iskolánként más-más egyenruhában járnak. Iskolatáska nincs, könyvet nem visznek haza.
Majd frissül még ez a bejegyzés, ha van ötletetek, szóljatok.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése